Понеділок, 23.04.2018, 12:50
Вітаю Вас, Гість

 

    11 квітня 2018 року практичний психолог Прищепа Т.І. разом з вихователем старшої групи "Золота рибка" Лещенко В.А. провела батьківські збори на тему "Обираємо професію змалку". В ході зборів батьки мали змогу ознайомитися з теоретичним аспектом питання ранньої профорієнтації дітей старшого дошкільного віку, також батьки разом з дітьми взяли участь у "Профорієнтаційному біатлоні", який складався з різних вогневих рубежів: "Відгадай професію", "Профорієнтаційна вікторина", "Покажи професію без слів", "Знайди пару", а діти показали батькам своє вміння складати описові розповіді про професії за схемами-моделями. Оцінювало змаганння компетентне журі, яке визначило переможця - це команда дітей "Суперкоманда". Учасники зборів отримали приємні враження, змогу поспілкуватись та поспівпрацювати один з одним, переможці отримали медалі професіоналів, а батьки - буклети про ранню профорієнтацію.

* * *

 

    11 квітня 2018 року відбулась гра-тренінг «Дорожній рух», яку підготувала та провела вихователь-методист Ющенко Г.А. В ході заходу педагоги ознайомились з історією виникнення дорожніх знаків, закріпили правила дорожнього руху під час тестування та розв’язування кросворду «На дорозі», пригадали дорожні знаки виконуючи вправи «Впізнай знак», «Розстав знаки по дорозі до дитячого садочка», «Склади та назви знак». Вихователі отримали поради для батьків щодо безпеки дорожнього руху.

* * *

  

    Готуючись до Великодня, вихованці всіх вікових груп познайомились з народними традиціями святкування, долучились до прикрашання яєць різними техніками. В кожній віковій групі педагогічні працівники влаштували святкові виставки, на яких були представлені поробки дітей, батьків, педагогів. 10 квітня 2018 року відбулась розвага з піснями про "Вербові котики", Великдень, таночками з вербовими гілочками і писанками, грою з крашанками. Педагогічні працівники показали дітям «Великодню казку». Всі отримали позитивні емоції, незабутні враження, долучились до народних традицій (фото Ви можете переглянути у нашій фотовітальні).

Всім зичимо міцного здоров'я, миру і злагоди!

* * *

 

  05.04.2018 р. до нас завітала Шумак Марина, провідний фахівець Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, яка провела з дітьми старшої групи «Веселка» освітній захід на тему «Великдень». Марина, в дохідливій формі, розпочала бесіду з розповіді про весну та традиції українського народу щодо святкування Великодня. Поступово підвела дітей до розуміння усієї величі свята, значенням кожного дня Білого тижня. Діти з великим задоволенням прикрашали яйця, пригадували назви згідно з техніками виконання та використання писанок у побуті, згадали Великодні вітання.

* * *

  

   29.03.2018 року в Іванківському ДНЗ №1 «Сонечко» відбулось засідання «Школи педагогічної майстерності» для вихователів ДНЗ та НВО Іванківського району на тему «Формування логіко-математичної компетентності дошкільників». Бабич С.В. – вихователь групи раннього віку «Віночок», вирушила з дітьми потягом у зоопарк. Світлана Володимирівна під час виконання різноманітних завдань в ігровій формі закріпили з дітьми просторові уявлення, розмір, властивості, форму, колір предметів з використанням елементів методики М. Монтессорі. Селезньова С.В. – вихователь старшої групи «Веселка», запропонувала дітям здійснити космічну подорож з метою наведення порядку в сонячній системі та повернути планети на свої орбіти. За допомогою навчальних карток, практичних завдань вихованці визначали суміжні числа, склад числа, геометричні тіла та фігури, частини доби, пори року, дні тижня, складали та розв’язували задачі. Світлана Вікторівна налаштувала дітей на плідну співпрацю і показала сформованість знань, готовність до навчання у школі, адже за дітьми спостерігала вчитель ЗОШ №1 Петренко К.В. Освітні заходи пройшли на високому методичному рівні, про що свідчать схвальні відгуки колег, а їх було понад 30 чоловік.

  

* * *

 

    Плідно і творчо працює у дитячому садочку профспілковий комітет, який очолює Чижевська Ірина Василівна, вчитель-логопед. Створені комісії опікуються всіма напрямками роботи та працівниками відповідно до коллективного договору між адміністрацією ДНЗ №1 «Сонечко» та ПК закладу. За рекомендацією голови ПК працівників освіти Клименок С.І. колективний договір нашого садочка приймав участь у районному конкурсі «На кращий колективний договір», в якому посів І місце, коллектив нагороджений грамотою і премією. А також отримали І місце в обласному конкурсі, за що голова ПК Чижевська І.В. нагороджена знаком Федерації професійних спілок України «Профспілкова звитяга», а коллектив грошовою премією.

* * *

 

   Приємно отримувати подарунки, коли вони омріяні та довгоочікувані. Нашому дитячому садочку пощастило: в березні 2018 року Іванківська громадська організаціїя "Веселка" нам подарувала прасувальну систему, три пилососи та дві прасувальні дошки. Тепер працівники пральні, помічники вихователів мають змогу якісно прибирати приміщення і доглядати за білизною.

Шановні добродії!

Прийміть найщиріші слова подяки і побажання міцного здоровя, щедрості душі від усього колективу ДНЗ №1 "Сонечко" та наших вихованців!

Дякуємо!     

(фото подарунків можна переглянути у розділі «Прозорість»)

* * * 

 

    З 1 березня по 7 березня 2018 року в ДНЗ №1 "Сонечко" відбулись Весняні свята. Малюки нашого садочка радо вітали своїх рідних жінок з приходом весни. У цьому малечі допомагали казкові герої: Кицька, Весняне сонечко, Хмаринка, Весна-чарівниця. На святах панувала атмосфера добра, затишку, тепла. Адже кожна жінка прагне, щоб її дитина зростала щасливою, доброю, виплеканою у любові. Діти декламували вірші, виконували таночки, дарували власноруч виготовлені подарунки і пісні з чарівними побажаннями (фото свят Ви можете переглянути в нашій фотовітальні).

Люба матусенько, мила моя!

Хай же ця пісенька буде твоя…

* * *

 

    В першу суботу березня весь колектив вийшов розчищати територію дитячого садка від снігу. Працювали дружно, завзято та швидко. Ось так ми перемогли весняний сніг!

 

* * *

  

    28.02.2018 року відбулась педагогічна рада «Творчий педагог – творчі діти». Педагогічні працівники ознайомились з висновками тематичної перевірки «Розвиток креативних здібностей дошкільників засобами художньо-продуктиної діяльності». Під час практичних завдань, які пройшли у формі ділової гри, намалювали «портрет» творчого педагога з креативним мисленням. Відзначено переможців конкурсу «Куточок безпеки в груповій кімнаті», їми стали колективи груп «Веселка», «Сонечко», «Ромашка», «Віночок» (фото куточків безпеки можна переглянути у фотоальбомі «Осередок безпеки»).

  

* * *

 

   15.02.2018 року відбулась Стрітенська спортивна розвага для дітей усіх вікових груп. Дошкільнята грались в ігри: «Промінчики для сонечка», «Посади цибулю», «Зірвемо бурульки», «Снігові кучугури», «Веселі сніжки», «Снігова фортеця», «Лижні перегони», водили «кривий» таночок, співали пісні - закликали сонечко та пташок, ласували печивом «Жайворонки». Всім було весело і цікаво (фото Ви можете переглянути в нашій фотовітальні в альбомі «У світі розваг»).

* * *

   

   12.02.2018 року до нас завітали начальник відділу екоосвіти Косько Юлія і провідний фахівець Шумак Марина з Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. В дохідливій формі за допомогою комп’ютерних технологій вони розповіли дітям старших груп про тварин Чорнобильського заповідника і мешканців річок та озер. Особливі враження діти отримали від фото сомів, які оселились у водоймі-охолоджувачі, їх значний розмір є наслідком того, що впродовж довгих років рибу не виловлювали, а зацікавлені туристи та робітники ЧАЕС постійно підгодовували сомів. Вихованці дізнались про те, які мешканці Чорнобильського заповідника охороняються Червоною книгою України та Червоним списком Міжнародного союзу охорони природи. На згадку діти отримали буклети «Відродження первозданної природи Полісся».

  

* * *

  

   Протягом всього зимового періоду в рамках Всеукраїнської природоохоронної акції «Годівничка» педагогічні працівники нашого садочка вчать малят опікуватись птахами. Вихователі кожної вікової групи разом з батьками виготовляли годівнички та розвісили їх по всій території дитячого садка. Діти приносять птахам зерно, крихти хліба, із задоволенням спостерігають за птахами. 

  

* * *

  

    Для успішної реалізації освітніх завдань сьогодення вимагає від педагога креативного мислення, яким сповна володіють наші педпрацівники. Це вони продемонстрували в ході семінару у формі педагогічної студії "Сходинки креативності", який провела практичний психолог ДНЗ №1 "Сонечко" Прищепа Т.І. 25 січня 2018 року. Під час вправи "Сходинки" та анкетування "Здатність педагога до саморозвитку" критично оцінили свій рівень креативності та впевнились у своїх творчих можливостях, вправи-привітання "Якби..." та вправи-роздуму "Моє ім'я в історії" налаштувались на позитивну взаємодію, показали себе як творчий та дружний колектив в ході малювання колективної картини та креативної гри "Художня фантазія", виробили рекомендації та склали пам'ятку про розвиток креативних здібностей педагога. А особливу насолоду всі присутні отримали від перегляду презентацій педпрацівників про світ власних захоплень. Отримавши масу позитивних емоцій та підтримку своїх колег, вирішили не зупинятись на досягнутому і постійно залишатись генераторами нових ідей.

* * * 

  

    Цікаво і змістовно пройшли канікули в нашому садку. Кожного дня працівники проводили для дітей різноманітні розваги. На яких вихованці вчились відповідально ставитись до свого здоров’я, оточуючого середовища, об’єктів природи; вправлялись в дотриманні правил безпечної поведінки в побуті, особистої гігієни; долучались до народних традицій святкування Різдва (Коляда), Маланки та Василя (Щедрий вечір). Допомагали дітям казкові герої: Снігова баба, королева Чистоти, мешканці лісу, господар і господиня, Коза тощо. Пізнати таїнство Різдва, народження сина Божого Ісуса Христа сприяв виготовлений вихователями вертеп у змісті якого повністю відображена ця урочиста подія. Наші діти отримали безліч позитивних емоцій, незабутні враження, нові знання (світлини Ви можете побачити в нашій фотовітальні у рубриці "У світі розваг").

* * *

   

    Знаково розпочинати новий рік з доброї справи. І саме сьогодні, 2 січня 2018 року, у нас відбувся майстер-клас, на якому педагогічні працівники ділились досвідом виготовлення ляльки–оберегу: це і янголи-охоронці, ляльки-мотанки та ляльки з ниток. Вкладаючи в них добро, мир, злагоду, турботу і найкращі побажання. Таким чином ми вирішили привітати наших земляків - воїнів АТО з новорічними святами та Різдвом Христовим. Наш вихованець, а тепер воїн АТО, Дмитро Гайнулін, повертаючись з відпустки передасть своїм побратимам наші подарунки та солодощі.

  

* * *

 

    З 25 грудня по 29 грудня відбулись новорічні ранки в усіх вікових групах у святково прибраній музичній залі. Інтер’єр свята доповнювало пано у стилі новорічної ночі, з яскравими витинанками. Дітей вітали казкові герої, вони разом з ними співали, танцювали, грались в ігри і просто веселились. Всі отримали позитивні емоції та незабутні враження, а діти подарунки від Діда Мороза (фото ранків Ви можете переглянути у нашій фотовітальні).

Хай буде Новий Рік

Схожий на диво,

Щоб кожен день жилося радісно й щасливо!

Щоб здійснилися задуми і мрії,

І щастям повнились надії!

* * *

  

   28 грудня 2017 року відбувся семінар для педагогів закладу у формі педагогічної вітальні на тему "Життя без конфліктів", який провела практичний психолог Прищепа Т.І. В ході заходу педагогічні працівники вчились позитивній взаємодії, підтримці, толерантному ставленню один до одного, діагностували та зробили самоаналіз щодо свого рівня конфліктності під час тестування "Самооцінка конфліктності" та "Під небом блакитним", вчилися конструктивному спілкуванню під час гри "Східний базар", вправи "Яблучко та хробачок", виробили рекомендації щодо позитивного життя в садочку. Особливою теплотою вирізнялися проведені ігри "Рекламне оголошення", енерджайзер "Сік. Чай. Кава", вернісаж автопортретів, "Попелюшка", "Квітка компліментів та побажань". Всі присутні отримали практичні поради та приємні емоції, а на згадку буклет від психолога "Спілкуємося без конфліктів".

* * *

  

   21 грудня 2017 року відбулась спортивна розвага «У родинному колі» в групі «Веселка». Підготували та провели її інструктор з фізкультури Пронькіна О.О. і вихователь Селезньова С.В. Батьки і діти приймали активну участь у різноманітних конкурсах, естафетах, іграх, вчились спільно діяти. І як завжди перемогла дружба. Дорослі і діти отримали безліч позитивних емоцій та яскраві враження (фото розваги Ви можете переглянути у нашій фотовітальні в рубриці «Відкриті заходи»).

* * *

 

    Протягом грудня 2017 року відбулись відкриті заходи в групах: «Ромашка» - вихователь Якименко О.В., «Дзвіночок» - вихователі Ковалевська Н.О., Ющенко Л.Б., «Калинка» - вихователь Кучер Н.В., на яких були присутні педагогічні працівники дитячого садочка. Вихователі використали інноваційні методи і форми роботи для досягнення поставленої мети, дидактичний матеріал відповідав змісту і темі освітніх заходів. Такі колективні перегляди сприяють підвищенню професійної майстерності і набуттю позитивного досвіду, а дітей насичують новими знаннями і вміннями (фото занять Ви можете переглянути у нашій фотовітальні в рубриці «Відкриті заходи»).

* * *

 

    19 грудня 2017 року діти нашого садочка долучились до народних традицій, зустрічаючи свято Миколая-Чудотворця. За допомогою вихователя Шатило Т.Д. і музичного керівника Олексієнко Н.П. вихованці зрозуміли всю велич подвигів Миколая-Чудотворця, дізнались про те, чому його так шанують українці, люблять діти, за що він обдаровує їх подарунками. «Казкові Янголи» – діти, у віршах, піснях, таночках прославляли славне життя Святого, допомагали йому виготовляти подарунки для слухняних дітей. Після свята на них чекав в групах солодкий, смачний сюрприз - подарунки від народного депутата Ярослава Москаленка (світлини свята Ви можете переглянути в нашій фотовітальні в альбомі "У світі розваг").

* * *

  

    На педагогічній раді, що відбулась 14 грудня 2017 року педагогічні працівники ознайомились з історією іграшки, її різноманіттям, результатами тематичної перевірки стану роботи з використання народної творчості в роботі з дітьми дошкільного віку та анкетуванням батьків в усіх вікових групах на тему «Іграшки моєї дитини», що організувала вихователь-методист Ющенко Г.А. Дуже цікаво та активно проходила дискусія про доцільність використання народної іграшки в ДНЗ. Практичний психолог Прищепа Т.І. ознайомила присутніх з результатами діагностування рівня шкільної готовності та рівня профорієнтаційних знань вихованців старших груп. Особливу насолоду педагоги отримали від перегляду презентації конкурсу "Народна іграшка в житті дитини", до створення якої вихователі залучили батьків та дітей і представили свої виставки колегам (фото виставок Ви можете переглянути в нашій фотовітальні в рубриці «Національні куточки»).

* * *

 

    13 грудня 2017 року відбулись Андріївські вечорниці для дітей всіх вікових груп. У святково прикрашеній залі-світлиці на дітей чекали Зима (Чорнобай Л.А.) та Заметіль (Вороніна А.В.). Вони ознайомили дітей з традицією святкування Андрія на Україні. Діти співали, танцювали, грали в народні ігри та намагались укусити калиту, під'їзджаючи до неї на «коні». Потім всі разом смакували калитою. Долучаючи дітей до народних традицій, ми ростимо справжніх патріотів України! (фото вечорниць Ви можете переглянути в нашій фотовітальні в альбомі "У світі розваг").

* * *

  

   В рамках Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» в нашому дитячому садочку були проведені освітньо-виховні заходи з прав дитини для вихованців усіх вікових груп з використанням інтерактивних методів та форм роботи з дітьми. Практичний психолог Прищепа Т.І. провела міні-заняття для дітей молодшого та старшого дошкільного віку за програмою «Джерельця доброти», метою яких є виховання толерантного ставлення дітей один до одного. Вихователі Якименко О.В. та Ковалевська Н.О. провели відкриті освітні заходи з толерантно-правового виховання, в ході яких були використані цікаві завдання, подорожі, ігри. Протягом цих днів радувала око виставка дитячих робіт з питань права, що ще раз підкреслило актуальність правового виховання дошкільників, адже кожна дитина бажає бути захищеною (світлини заходів Ви можете переглянути в нашій фотовітальні).

* * *

 Архів новин (2017-2018 н.р.)