Четвер, 17.01.2019, 04:00
Вітаю Вас, Гість

 

    14 січня відбулось підсумкове новорічне свято, яке організували педагогічні працівники для вихованців садочка. Діти долучились до святкування Різдва, щедрого вечора – Василя та Маланки за народними традиціями у світлиці, де на них чекала господиня – Селезньова С.В. Атмосферу свята створили колядки, щедрівки та засівальні пісні малят і дорослих. Наші діти отримали безліч позитивних емоцій, незабутні враження, нові знання (світлини Ви можете побачити в нашій фотовітальні у рубриці "У світі розваг").

* * *

 

    Весело і цікаво відбулись розваги для дітей в перші дні новорічних канікул у нашому дитячому садочку. Під час лялькових вистав «Дідусева рукавичка», «Лісовий ярмарок» і розваги «В гостях у королеви Небезпеки», підготовленими та проведеними педагогічними працівниками, вихованці закріпили правила безпечної та природоохоронної поведінки в оточуючому середовищі. Кожне дійство закінчувалось святковою дискотекою біля новорічної ялинки.

* * *

    З 26 по 28 грудня відбулись новорічні свята в усіх вікових групах у красивій музичній залі, інтер’єр якої доповнювало пано у стилі зимового міста з яскравими витинанками. Батьки разом з дітьми підготували різноманітні костюми комах: павуків, петриків, комариків, мухи-цокотухи, метеликів, бджілок, а також сороки, сніжинок, зайчиків та костюми у стилі ретро. Дітей вітали казкові герої, вони разом з ними співали, танцювали, грались в ігри і просто веселились. Всі отримали позитивні емоції та незабутні враження, а діти - подарунки від Діда Мороза (фото свят Ви можете переглянути у нашій фотовітальні).

Хай буде Новий Рік

Схожий на диво,

Щоб кожен день жилося радісно й щасливо!

Щоб здійснилися задуми і мрії,

І щастям повнились надії!

* * *

  

   19 грудня практичний психолог Прищепа Т.І. провела брейн-ринг для педагогів ЗДО №1 "Сонечко" "Бережемо психоемоційне здоров'я дитини", в ході якого 2 команди педагогів "Сніжинки" та "Промінчики" змагались у 5 раундах: розумова руханка, точні відсотки, мозковий штурм "Позитив у житті", конкурс капітанів "Так чи ні", чорна скринька. Оцінювало відповіді команд компетентне журі: директор Євенок В.Д. та вихователь-методист Ющенко Г.А. Брейн-ринг проходив в атмосфері позитивної активності, педагоги змогли розширити та уточнити свої знання щодо психоемоційного здоров'я дитини та його збереження. Після підрахунків балів був визначений переможець. Всі учасники отримали призи та приємні враження від співпраці.

* * * 

  

   19 грудня 2018 року діти нашого садочка долучились до народних традицій, зустрічаючи свято Миколая-Чудотворця. «Казкові Янголи»–діти у віршах, піснях, таночках прославляли славне життя Святого, допомагали йому виготовляти подарунки для слухняних дітей. Після свята всі отримали солодкий, смачний сюрприз - подарунки від народного депутата Ярослава Москаленка (світлини свята Ви можете переглянути в нашій фотовітальні в альбомі "У світі розваг").

* * *

 

    Протягом грудня 2018 року в ЗДО №1 «Сонечко» проходили відкриті освітні заходи з розвитку творчих здібностей дошкільнят за творчістю народної художниці Марії Приймаченко. Найменші вихованці групи «Золота рибка» завітали в чарівну майстерню, звернули увагу на розмаїття кольорів, розглянули казкових птахів та нагодували їх ягідками калини, виготовленими власноруч. Діти групи «Казкова» мандрували лісовими галявинами, зустрічаючи кумедних, чарівних, казкових тварин, із задоволенням фантазували над новим вбранням лева за допомогою обривної аплікації. В кожній віковій групі відбувся тематичний тиждень «Художники рідного краю». Вихователі розповіли дітям про життя маленької Марійки із с. Болотня та її творчий шлях. Кожна зустріч з творчістю М. Приймаченко - це подорож у казку! (світлини Ви можете переглянути у нашій фотовітальні).

* * *

 

    В рамках Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» в нашому дитячому садочку були проведені освітні заходи з прав дитини для вихованців усіх вікових груп з використанням інтерактивних методів та форм роботи з дітьми, а також для їх батьків. Практичний психолог Прищепа Т.І. провела міні-заняття за програмою «Джерельця доброти», метою яких є виховання толерантного ставлення дітей один до одного. Протягом цих днів діти разом з батьками малювали свою сім'ю. Малюнки стали частиною флешмобу «Я люблю свою родину». Наш колектив постійно створює умови для збереження прав кожного малюка (світлини заходів Ви можете переглянути в нашій фотовітальні).

* * *

 

    3 грудня ми святкували День народження нашого садочка "Сонечко". Музкерівники Вороніна А.В. і Чорнобай Л.А. підготували з дітьми групи "Калинка" святкові вірші, пісні, таночки. Вихованці молодших та середніх груп грались у веселі ігри: "Подаруй подарунок "Сонечку", "Святковий салют" тощо. А святковий торт викликав у дітей захоплення і радісні емоції.

З Днем народження, любе "Сонечко"!

* * *

  

   29 листопада 2018 року відбулась педагогічна рада «Використання здоров’язбережувальних технологій в освітньому процесі ЗДО». Присутні прослухали повідомлення та поділились досвідом використання оздоровчих хвилинок і презентували посібник «Здоровий малюк». Також отримали методичні рекомендації щодо організації і проведення Дня здоров’я в ЗДО для кожної вікової групи. Відбулась презентація «Куточок здоров’я в груповій кімнаті» і нагородження переможців за підсумками конкурсу. Практичний психолог Прищепа Т.І. ознайомила присутніх з результатами рівня пізнавального розвитку та самооцінки дітей старших груп і рівнем соціального розвитку та навичок толерантного спілкування дітей всіх вікових груп (І етап). Педагогічний колектив намітив шляхи виконання завдань річного плану до наступної педради, яка відбудеться 28 лютого 2019 року.

Бажаємо всім успіху!

* * *

  

    27 листопада 2018 року відбувся майстер-клас "Здоровий дух у здоровому тілі", який провела для дітей групи "Дзвіночок" Ганна Саченко, фахівець із соціальної роботи Іванківського ЦСПР, а для педагогічних працівників Світлана Любімова, автор посібника "Шпаргалка про веселий спорт для дітей від 3 до 63". Вони розкрили значення руху в житті людини та ознайомили присутніх з малими формами активного відпочинку. Чільне місце серед них відводиться дихальній практиці, фізкультхвилинкам, вправам-енергізаторам, пальчиковій, імунній гімнастикам, гімнастиці для очей, техніці розслаблення. Присутні отримали поради щодо застосування оздоровчих заходів, засвоїли на практиці техніки виконання вправ. Сподіваємось на співпрацю з Центром "Довір'я" з питань використання здоров'язбережувальних технологій в роботі з дітьми.

* * *

 

    Нещодавно в закладі відбулися звітні профспілкові збори. На порядку денному стояло питання звіту голови ПК про роботу профспілкового комітету за 2018 р. та визначення оцінки роботи ПК за рік. Слухали Чижевську І.В., голову ПК, про те, що з метою зміцнення первинної профспілкової організації, посилення мотивації профспілкового членства протягом року виділялися матеріальні допомоги членам ПО в зв’язку з тяжкими матеріальними умовами, вшановувались ювіляри, дотримувалися і реалізовувалися соціальні та економічні права членів профспілки, застосовувались матеріальні заохочення за сумлінну та плідну працю, надавались чергові та пільгові відпустки, виконувалися основні положення колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом закладу. Було організовано поїздку до м. Києва та Бучі по культурно-масовим місцям, відвідувалися спектаклі, концерти при РБК тощо. Визначною подією в профспілці закладу стала перемога на районному та обласному конкурсах на кращий колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом закладу, де наш колектив був нагороджений Грамотою за перше місце від голови районної ради Профспілки працівників освіти і науки С.І.Клименок та за перемогу в обласному конкурсі від голови обласної організації профспілок працівників освіти та науки А.Д. Цикалюка. В цілому роботу профспілкового комітету за звітній період 2018 р. було визнано задовільною.

* * *

 

  14 листопада 2018 року на базі Іванківського ЗДО №1 «Сонечко» відбулось перше засідання другої групи обласної педагогічної студії «Використання здоров’язбережувальних технологій» з теми «Позитині емоції – здорове життя!» (з використанням інтерактивних форм і методів) для педагогічних працівників Іванківського району. Тема актуальна, бажаючих брати участь у роботі педстудії понад 70 осіб, тому ми були змушені розподілити учасників на дві групи: перша група – учасники з Київської області (понад 40 осіб), друга група – учасники з Іванківського району (понад 30 осіб). 

   Зі вступним словом до учасників обласної педагогічної студії звернулись Василишина Наталя Василівна, завідувач методичним кабінетом відділу освіти, Гніденко Валентина Миколаївна, методист відділу освіти. Вони ознайомили присутніх з положенням про обласну педагогічну студію, провели вступне анкетування і відмітили, що в закладі напрацьована система роботи з впровадження здоров’язбережувальних технологій, які педагогічний колектив успішно використовує в освітній діяльності дбаючи про найцінніший скарб - здоров’я дітей. Офіційну частину заходу відкрила Євенок Валентина Дмитрівна, директор ЗДО №1 «Сонечко», яка ознайомила присутніх з роботою педстудії, її завданнями. До уваги учасників студії були представлені презентації та відкриті заходи, які провели Ющенко Г.А., вихователь-методист, Прищепа Т. І, практичний психолог, вихователі: Бабич С.В., Ющенко Л.Б.. Наприкінці зустрічі учасники отримали домашнє завдання і рекомендації щодо його виконання. У заході брали участь 31 особа.

* * *

 

    Не перший раз до нас у гості завітали фахівці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, які завжди проводять з дітьми цікаві освітні заходи. Ось і сьогодні, 12 листопада 2018 року, в старшій групі «Горобинка» був проведений захід про енергозбереження в природі та побуті, в ході якого діти відгадували загадки, виконували цікаві завдання, ділились власним досвідом.

* * *

 

    12 листопада весь дитячий колектив нашого садочка вітав з ювілеєм директора Євенок Валентину Дмитрівну, який відбувся у вигляді квесту. Валентину Дмитрівну запросили до кожної вікової групи, діти читали вірші-привітання, танцювали та грались з нею. Наприкінці колектив колег привітав ювілярку піснею та презентував фільм «Один день з життя Валентини». Всі отримали море позитивних емоцій (світлини ювілею Ви можете переглянути у нашій фотовітальні). 

З Днем народження, шановна Валентина Дмитрівна! Хай Ваша доля буде щасливою!

* * *

  

   8 листопада 2018 року на базі Іванківського ЗДО №1 «Сонечко» відбулось перше засідання обласної педагогічної студії «Використання здоров’язбережувальних технологій» з теми «Позитині емоції – здорове життя!» (з використанням інтерактивних форм і методів).

   Зі вступним словом до учасників обласної педагогічної студії звернулись Свириденко Тетяна Дмитрівна, перший заступник голови Іванківської районної державної адміністрації, Груша Валентина Василівна, головний спеціаліст відділу освіти. Вони зазначили, що найціннішим скарбом є здоров’я дітей і колектив дитячого садочка постійно дбає про це, використовуючи інтерактивні форми і методи роботи з дітьми. Василишина Наталя Василівна, завідувач методичним кабінетом відділу освіти, відмітила, що в закладі напрацьована система роботи з впровадження здоров’язбережувальних технологій, які педагогічний колектив успішно використовує в освітній діяльності.

   Офіційну частину заходу відкрила Євенок Валентина Дмитрівна, директор ЗДО №1 «Сонечко», яка ознайомила присутніх з планом роботи. Прищепа Тетяна Іванівна, практичний психолог закладу, розпочала зустріч з вправи-знайомства «Хто я?» та асоціативного ланцюжка «Що таке здоров’я?», що допомогло налаштуватись присутнім на ефективну та позитивну взаємодію, після цього презентувала власну програму «Джерельця доброти» та разом з вихователем Бабич С.В. показала заняття за згаданою програмою у ІІ молодшій групі «Віночок». Потім розпочався «Позитивний калейдоскоп», який складався з ігор і вправ для вихователів, практичних психологів та соціальних педагогів: енерджайзер «Сік.Чай.Кава», вправа «Азбука настрою», психоемоційний етюд «Яблунька», гра «Чарівний стілець», гра «Знайди пару», вправи «Які ми?» та «Народ скаже як зав’яже», гра-роздум «Чарівники», які допомогли кожному учаснику висловити свою думку та бути активним, краще пізнати один одного, ефективно співпрацювати у групах та парах, підняти свою самооцінку, зміцнити своє психоемоційне здоров’я. Після цього присутні слухали притчу «Насіння», ділились враженнями під час вправи «Мікрофон» та отримали на згадку буклети і позитивні сонечка з компліментами-побажаннями.

   Ющенко Людмила Борисівна, вихователь, провела заняття з валеології «Квітка здоров’я» з дітьми середньої групи, в ході якого діти закріпили знання про своє тіло та догляд за ним, діючи з нестандартним обладнанням під час гри «Моє тіло», вправи «Сплять маленькі совенята», дидактичних ігор: «Відгадай на смак», «Покажи, що я назвала», оздоровчого масажу, динамічної паузи з використанням мультимедіа, дихальної гімнастики «Святковий фейєрверк».

   Під час презентації вихователь-методист Ющенко Галина Анатоліївна підвела підсумок роботи з формування валеологічних знань у дітей дошкільного віку. В ході круглого столу Євенок В.Д., директор ЗДО №1»Сонечко», ознайомила учасників з домашнім завданням та методичними рекомендаціями щодо його виконання, націлила присутніх на подальшу плідну співпрацю.

   У заході брали участь 39 осіб (світлини заходу Ви можете переглянути у нашій фотовітальні).

 

* * *

 

    26.10 2018 року в нашому закладі відбулось методичне об’єднання музичних керівників ЗДО та НВО Іванківського району. Музичний керівник Олексієнко Н.П. підготувала і провела домінантне заняття з елементарного музикування у середній групі «Сонечко». На занятті діти отримали знання про нестандартні музичні інструменти та прийоми гри на них. Ознайомились з різноманіттям світу звуків, що створюються дерев’яними предметами та музичними інструментами. Граючи на дерев’яних паличках–гралочках діти передавали цокіт копит конячки, звуки маленького і великого дощу, шурхіт листя. У гості до малят завітав Веселунчик, який разом з ними викладав з паличок гілочки та прикрашав їх осіннім листям під мелодію осені. Діти допомагали Веселунчику озвучити дзвіночки під музику В.А.Моцарта «Дзвіночки дзвенять», музикували дерев’яними кубиками і танцювали під музику С.Рахманінова «Полька», грались у гру «Музичні молоточки». Гості також були залучені до музикування на стаканчиках під мелодію З.Кодая «Веселий музичний годинник» і отримали безліч позитивних емоцій (світлини заходу Ви можете переглянути у нашій фотовітальні у розділі "Відкриті заходи").

* * * 

  

    23 жовтня старші дошкільнята були на екскурсії в Іванківській пожежній частині. Поливач Наталія Михайлівна ознайомила дітей з приміщеннями пожежної частини, призначенням обладнання, правилами поводження у надзвичайних ситуаціях. Діти з задоволенням розглядали пожежні машини, їх наповнення: складені рукава, запасний генератор, резервуар для води. Швед Віктор та Ілльєнок Дмитро продемонстрували дітям, як розмотуються рукава та подається вода під час гасіння пожеж, дозволили поуправляти напором води. Хлопчики примірювали спецодяг (каски), обстежували кабіну машини, спілкувались з пожежниками. З масою позитивних емоцій та нових знань діти повернулись до дитячого садочка.

  

* * * 

 

    Протягом жовтня в ЗДО №1 "Сонечко" відбуваються тематичні заняття та свята Осені в кожній віковій групі. В групах раннього віку з дітьми пустував Ведмедик, діти із задоволенням танцювали з листочками, гралися з Сонечком і Дощиком. До дітей завітала Осінь з дарунками, цікавими іграми. Діти теж ретельно готуються до зустрічі із Осінню, дарують їй вірші, пісні, таночки, розважають інсценівками. Всі малюки веселились, збирали врожай та бажали всім всіляких гараздів, за що отримали від осені смачні корисні гостинці (фото свят Ви можете переглянути у фотовітальні в альбомі "Барви осені").

* * *

  

   Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва і Дня захисника Вітчизни. Щороку все більше українців відзначають ці свята - Козацьку Покрову. Наші вихованці теж долучилися до народних традицій під керівництвом інструктора з фізкультури Пронькіної О.О. Діти грались у народні ігри, змагались, співали, танцювали та просто розважались, а дівчатка вітали козачат (світлини розваги дивіться у нашій фотовітальні у фотоальбомі "У світі розваг").

* * *

   

    16 жовтня 2018 року відбулось методичне об’єднання працівників психологічної служби району «Збереження та зміцнення психоемоційного здоров’я учасників освітнього процесу в ЗДО» (з використанням інтерактивних форм і методів), яке провела практичний психолог Іванківського ЗДО №1 «Сонечко» Прищепа Т.І. Тетяна Іванівна розпочала зустріч з вправи-знайомства «Хто я?» та асоціативного ланцюжка «Що таке здоров’я?», що допомогло налаштуватись присутнім на ефективну та позитивну взаємодію, після цього презентувала власну програму «Джерельця доброти» та разом з вихователем Бабич С.В. показала заняття за згаданою програмою у ІІ молодшій групі «Віночок». Потім розпочався «Позитивний калейдоскоп», який складався з ігор і вправ для практичних психологів та соціальних педагогів: енерджайзер «Сік.Чай.Кава», вправа «Азбука настрою», психоемоційний етюд «Яблунька», гра «Чарівний стілець», гра «Знайди пару», вправи «Які ми?» та «Народ скаже як зав’яже», гра-роздум «Чарівники», які допомогли кожному учаснику висловити свою думку та бути активним, краще пізнати один одного, ефективно співпрацювати у групах та парах, підняти свою самооцінку, зміцнити своє психоемоційне здоров’я. Наприкінці зустрічі присутні слухали притчу «Насіння», говорили про свої враження від заходу під час вправи «Мікрофон» та отримали на згадку буклети та позитивні сонечка з компліментами-побажаннями.

* * *

 

   28.09.2018 року ми святкували «День Дошкілля», який підготували і провели музичний керівник Вороніна А.В. та Осипенко М.О. Зі словами привітання звернулись до вихованців і працівників дитячого садочка директор ЗДО №1 «Сонечко» Євенок В.Д. та голова ПК Чижевська І.В. Діти декламували вірші, виконували веселі пісні, танцювали та грались. Всі отримали безліч позитивних емоцій і незабутні враження, а вихованці смачні цукерки.

Вітаємо всіх, хто в садочку працює,

Хто дбає про дітей і про це не шкодує,

Радійте життю, наче сонечку – квіти,

Вітають зі святом вас люблячі діти!

* * *

   

   27.09.2018 року відбулись загальні батьківські збори. Сімейний лікар районної поліклініки Шевчук А.І. довела до відома присутніх лист Департаменту охорони здоров'я "Щодо напруженої епідемічної ситуації в Україні" та відповіла на запитання батьків про щеплення дітей. Про стан проведення вакцинації наших вихованців розповіла медична сестра старша Грищенко Н.В. З організацією харчування ознайомила батьків медична сестра з дієтичного харчування Стась Т.О. Практичний психолог Прищепа Т.І. розповіла про напрямки своєї роботи з дітьми та батьками. Директор ЗДО №1 "Сонечко" відповіла на запитання батьків, подякувала їм за співпрацю, організацію розвивального середовища для повноцінного розвитку дітей у закладі.

Архів 2018-2019 н.р.